Š. m. birželio 29 d. Vilniuje buvo iškilmingai paminėta Pasieniečių diena,  kuri šiemet sutapo su Valstybės sienos apsaugos sistemos sukūrimo 100-to metų jubiliejumi.

Ta proga Vilniuje, Katedros aikštėje prie Valdovų rūmų, buvo suorganizuota pasieniečio profesiją pristatanti ekspozicija, kurioje dalyvavo ir Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) komanda, pristatydama visuomenei centro veiklas bei naudojamą įrangą.

BSKC nuo pat centro įsteigimo 2012 m. veikia VSAT, Sienos kontrolės organizavimo valdybos, sudėtyje, yra atsakingi už specializuotus tarnybinius mokymus, radiacinės kontrolės įrangos plėtrą pasienyje.

Šventės proga taip pat Vilniaus arkikatedroje bazilikoje už Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojus buvo aukojamos Šv. Mišios, Valdovų rūmų kiemelyje vyko šventinis renginys, kurio metu buvo įteikti apdovanojimai pasižymėjusiems pareigūnams, šventinę programą atliko Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras bei solistė Loreta Sungailienė.

Dalijamės mūsų užfiksuotomis šventinės dienos akimirkomis.

 

© Nuotraukos iš BSKC archyvų.