Siekiant stiprinti Lietuvos ir Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybų bendradarbiavimą kovos su neteisėta branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų apyvartos grėsme, 2017 m. spalio 24 – 26 dienomis Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Sienos kontrolės organizavimo valdybos Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) pareigūnai vyko į Ukrainos sienos apsaugos tarnybos mokymo centrą Oršanec susitikti su savo kolegomis.

Susitikime dalyvavo Ukrainos sienos apsaugos tarnybos (SAT) centrinės administracijos ir mokymo centro pareigūnai atsakingi už neteisėtos branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų aptikimą prie valstybės sienos. Susitikimas buvo skirtas aptarti veiklos aktualijas ir problematiką, pasidalinti gerąja praktika. Reikėtų pažymėti, kad Ukrainos SAT sparčiai vysto savo pasienio radiacinės kontrolės pajėgumus, modernizuoja ir plėtoja techninę įrangą, tobulina procedūras ir veiklos kokybės kontrolę.

Taip pat, buvo apsvarstytos galimybės toliau plėtoti bendradarbiavimą dalyvaujant tarptautiniame mokymo projekte, kurį rengia BSKC kartu su JAV ir Tarptautinė atominės energijos agentūra.

Ukrainos ir Lietuvos sienos apsaugos tarnybos plėtoja savo bendradarbiavimą branduolinio saugumo srityje nuo 2015 m. – buvo organizuoti keli mokymai ir pratybos Lietuvoje ir Ukrainoje.