2020 rugpjūčio 18 d., lankydamasis pasienyje su Baltarusija, J. E. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robert S. Gilchrist) apsilankė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT) padaliniuose: Pasieniečių mokykloje ir čia pat įsikūrusiame VSAT Branduolinio saugumo kompetencijos centre (BSKC). Pasieniečių mokykloje svečiui buvo išsamiai pristatyta pasieniečio profesija, pasirengimo šiai profesijai sistema ir esama mokymų bazė. BSKC ambasadorius susipažino su centro funkcijomis ir uždaviniais, buvo aptarti aktualūs BSKC ir JAV institucijų bendradarbiavimo aspektai.

Susitikimo metu JAV ambasadorius patvirtino savo šalies siekius remti BSKC veiklą rengiant pajėgumus užkirsti kelią radioaktyviųjų ir branduolinių medžiagų kontrabandai, o taip pat – plėtojant pajėgumus bei kompetencijas valdyti ir likviduoti branduolinių / radiologinių incidentų padarinius.  Papildomai buvo aptartos BSKC iniciatyvos plėtoti branduolinio saugumo bendradarbiavimą su kaimyninėmis šalimis – Latvija ir Estija.

2012 m. įkurtas BSKC vykdo specializuotus teisėsaugos institucijų personalo mokymus, teikia techninės įrangos plėtros ir priežiūros paramą, skatina branduolinio saugumo srities institucijų tarpžinybinį bendradarbiavimą bei plėtoja branduolinio saugumo kultūrą.

 

© V. Nevieros nuotraukos