Liepos 1−12 d. Tokai mieste (Japonija) vyko Japonijos Integruoto branduolinių medžiagų neplatinimo ir branduolinio saugumo centro (ISCN) organizuotas tarptautinis mokymo kursas tema „Branduolinių ir radioaktyviųjų medžiagų bei susijusių objektų fizinė apsauga“. Mokyme iš viso dalyvavo 24 dalyviai iš 14 valstybių.

Šio mokymo kurso tikslai – suteikti dalyviams žinių apie integruotos fizinės apsaugos sistemos objektuose, kuriuose saugomos ir naudojamos branduolinės ir radioaktyviosios medžiagos, parengimą bei jos efektyvumo vertinimą; supažindinti su fizinės apsaugos principais ir metodais; didinti asmenų ir organizacijų supratimą apie branduolinį saugumą ir jo svarbą. Mokymo metu dalyviai turėjo galimybę ne tik dalyvauti paskaitose, savarankiškai dirbti mažose darbo grupėse, bet ir susipažinti bei praktiškai išbandyti ISCN turimas praktinėms pratyboms skirtas mokymo priemones kaip 3D formato kompiuterinė sistema, kurioje suprojektuotas hipotetinis branduolinis objektas, sukurta jo fizinės apsaugos sistema bei praktinių užsiėmimų laukas, kuriame instaliuota fizinės apsaugos sistemos aptikimo įranga, įsibrovėlių užlaikymo priemonės. Praktinių užsiėmimų metu įgytos žinios bei patirtis labai pravertė rengiant baigiamąjį mokymų darbą – kuriant ir tobulinant fizinės apsaugos sistemą pateiktam objektui.

Pirmosios mokymų savaitės pabaigoje, kaip viena mokymo sudedamųjų dalių, buvo organizuota išvyka į Hiroshimos miestą, kur mokymų dalyviai apsilankė Hiroshimos Taikos Memorialo muziejuje atominės bombos aukoms atminti bei susitiko su šiuos įvykius išgyvenusia liudininke, kuri pasidalijo savo patirtimi apie išgyvenimus įvykus atominės bombos sprogimui, bei jo įtaką tolesniam išgyvenusių žmonių gyvenimui.