Birželio 26−28 d. Vienoje (Austrijos Respublikoje) vyko Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) koordinuojamo projekto „Shapash virtualus branduolinis objektas“ darbo grupės susitikimas. Susitikime dalyvavo TATENA, Lietuvos, Vengrijos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Egipto, Tailando atstovai.

Priemonė „Shapash“ – tai 3D grafikoje sukurta virtuali infrastruktūra, kuri bus naudojama mokymų, susijusių su objektų, kuriuose yra vykdoma branduolinių ir radioaktyviųjų medžiagų apsauga, metu. Ja naudojantis galima susipažinti su objekto veikla, jame esančiomis branduolinių ir radioaktyviųjų medžiagų rūšimis, kiekiais, jų saugojimo vietomis ir fizinės apsaugos priemonėmis.

Projektas „Shapash“, prasidėjęs 2017 m., vis dar yra rengimo stadijoje, nuolat tobulinamas. Artimiausiu metu planuojamas „Shapash“ perkėlimas iš 3D erdvės į virtualios realybės erdvę (virtual reality, VR).

Oficialiai „Shapash“ pristatymas įvyks 2020 m. TATENA organizuojamos Tarptautinės branduolinio saugumo konferencijos metu.