Š. m. sausio 27–28 d. Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) vyriausiosios specialistės Dinara Neimontaitė ir Vaida Čapaitė dalyvavo Europos Komisijos lėšomis finansuojamo tarptautinio projekto „Inovatyvus klasteris dėl radiologinių ir branduolinių ekstremalių situacijų (INCLUDING)“ (vykdomam pagal Europos Sąjungos (ES) „Horizon 2020“ – Mokslinių tyrimų ir inovacijų pagrindų programą 2014–2020 m.) pirmajame radiologinių ir branduolinių mokymų organizavimo pagrindų seminare.

Šis renginys buvo organizuotas pagal projekto vykdymo planą, jame dalyvavo INCLUDING projekto partneriai ir kitos suinteresuotos šalys. Seminaro tikslai buvo šie:

  • pateikti dabartinę radiologinių ir branduolinių (toliau – RN) mokymų standartizacijos būklę ES lygiu;
  • aptarti novatoriškų metodikų ir technologijų vaidmenį RN mokyme;
  • įvertinti netradicinių scenarijų tinkamumą RN mokyme;
  • surinkti dalyvių ir kitų projektų rekomendacijas, pasiūlymus bei gerąją patirtį RN mokymo srityje.

BSKC yra vienas svarbiausių INCLUDING projekto partnerių, turintis nemažai praktinės patirties rengiant RN mokymus. Todėl Lietuvos atstovės pasidalino gerąja patirtimi ir pristatė porą pranešimų temomis:

„Sisteminis požiūris į branduolinio saugumo mokymus“ (BSKC vyriausioji specialistė Dinara Neimontaitė);

„Praktinis Bloomo taksonomijos taikymas BSKC mokymo programų rengime“ (pranešimą skaitė BSKC vyriausioji specialistė Vaida Čapaitė).

Seminaro metu, po visų pranešimų, dar vyko apskritojo stalo diskusijų sesija. Jos metu buvo analizuojamas netradicinių RN grėsmių vertinimas ir galimybės pirmojo reagavimo institucijoms joms pasirengti.

Renginys buvo atviras praktikams, novatoriams, tiekėjams ir kitiems suinteresuotiems RN sektoriaus dalyviams, jame dalyvavo apie 70 skirtingų institucijų atstovų iš daugiau nei 6 ES valstybių narių.

Daugiau apie renginį informacijos (anglų k.) galima rasti INCLUDING projekto naujienlaiškyje:

https://including-cluster.eu/files/INCLUDING_Newsletter_1_7.02.2020.pdf

 

 

© Nuotraukos iš BSKC archyvų.