2019 m. balandžio 16–19 d. Trenčyne, Slovakijos Respublikoje Jungtinių Amerikos Valstijų Energetikos departamento Nacionalinės branduolinio saugumo administracijos Branduolinių medžiagų kontrabandos, aptikimo ir užkardymo biuras (angl. NSDD) organizavo tarptautinį seminarą kurio tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi dėl mobiliųjų radiacinės kontrolės sistemų (MRKS) naudojimo ir priežiūros. Renginyje dalyvavo keletas atstovų ir iš Lietuvos teisėsaugos institucijų, tarp jų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Sienos kontrolės organizavimo valdybos Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) vyriausiasis specialistas Žygimantas Kalpokas.

Šio seminaro metu siekta suformuoti įgūdžius ir kompetenciją tinkamai dirbti su MRKS mikroautobusuose sumontuota įranga, greitai ir efektyviai diagnozuoti įrangos gedimus, juos šalinti, tam kad įranga būtų nuolat geros techninės būklės ir išliktų tokia ilgą laikotarpį. Tai yra esminė sąlyga siekiant efektyviai vykdyti kompetentingoms tarnyboms priskirtas radioaktyviųjų ir specialiųjų branduolinių medžiagų aptikimo, nustatymo ir reagavimo funkcijas.

BSKC aktyviai bendradarbiauja su NSDD, šiuo metu turi ir naudoja vieną MRKS mikroautobusą mokymų tikslais, taip pat, esant poreikiui, teikdama tarnybinę pagalbą kitoms tarnyboms.