Įgyvendinant Lietuvos ir Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybų bendradarbiavimo planus ir siekiant stiprinti abiejų tarnybų bendradarbiavimą kovos su neteisėta branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų apyvartos grėsmėmis, š. m. gegužės 14 – 15 dienomis Lietuvoje įvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Sienos kontrolės organizavimo valdybos Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) specialistų ir Ukrainos sienos apsaugos tarnybos atstovų darbinis susitikimas.

Ukrainos sienos apsaugos tarnybą atstovavo Sienos apsaugos akademijos, Mokymo centro ir Kovos su masinio naikinimo ginkluotės centro atstovai. Susitikimo metu buvo pristatyti abiejų šalių sienos apsaugos tarnybų vykdomos pasienio radiacinės kontrolės pajėgumai, turima įranga, vykdomi šios srities pareigūnų mokymai, pasidalyta gerąja praktika. Svečiai vyko į Medininkų pasienio kontrolės punktą, kur jie buvo susipažindinti su radiacinės kontrolės vykdymu realioje darbo aplinkoje.

Reikėtų pažymėti, kad Ukrainos sienos apsaugos tarnyba sparčiai vysto savo pasienio radiacinės kontrolės pajėgumus, užsienio partnerių pagalba modernizuoja ir plėtoja techninę įrangą, tobulina procedūras ir veiklos kokybės kontrolę.

Ukrainos ir Lietuvos sienos apsaugos tarnybos plėtoja savo bendradarbiavimą branduolinio saugumo srityje nuo 2015 m. – buvo organizuota keletas bendrų mokymų bei pratybų Lietuvoje ir Ukrainoje. Abiejų šalių tarnybų padaliniai aktyviai dalyvauja Tarptautinės atominės energijos agentūros Branduolinio saugumo paramos centrų tinklo veikloje.