Pratybas organizuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Sienos kontrolės organizavimo valdybos Branduolinio saugumo kompetencijos centras ir Radiacinės saugos centras. Pratybose dalyvaus 20 Lietuvos institucijų atstovai (viso apie 50 dalyvių).

Pratybų tikslas – plėtoti nacionalinių teisėsaugos ir kitų atsakingų institucijų gebėjimus nustatyti, užkardyti ir ištirti branduolinio saugumo srities incidentą,  tobulinti tarpinstitucinę sąveiką ir veiksmų koordinavimą.

Šių taktinių pratybų metu visų atsakingų institucijų reagavimo veiksmai bus atliekami realiai, todėl gegužės 17 d. į Vilniaus oro uosto teritoriją atvyks skirtingų specialiųjų tarnybų (policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, medicinos pagalbos ir kt. automobiliai). Taip pat, bus galima pamatyti nemažai uniformuotų pareigūnų.

Atsiprašome Vilniaus oro uosto keleivių ir kitų asmenų dėl galimų nepatogumų. Pratybos neįtakos oro uosto veiklos ir skrydžių tvarkaraščio. Taktinės pratybos „Oro vartai 2018“ vyks pagal iš anksto parengtą scenarijų ir jokios realios grėsmės nekels.

Pratybos yra veiksmingiausias būdas įvertinti ir tobulinti kompetentingų institucijų pasirengimą ir pajėgumus užkirsti kelią neteisėtoms veikoms, taip pat nustatyti trūkumus ir tobulinimo galimybes.

Tikimasi, kad dirbdami kartu, skirtingų institucijų atstovai pademonstruos savo profesinius įgūdžius ir keisis patirtimi; pratybų vertintojų grupės, įvertins tarpžinybinio bendradarbiavimo ir koordinavimo efektyvumą ir, galimai, identifikuos tobulintinas sritis.

Įkurtas 2012 m. Branduolinio saugumo kompetencijos centras aktyviai prisideda įgyvendinant Lietuvos Respublikos iniciatyvas stiprinti globalų branduolinį saugumą, kurti ir plėsti nacionalinius ir tarptautinius pajėgumus siekiant užkirsti kelią neteisėtam branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų platinimui.